بلیط هواپیما

بلیط هواپیما یا Airline ticket که به Flight ticket هم مشهور است در واقع مجوز ورود و سوار شدن مسافر به یک هواپیما برای انجام سفر هوایی در یک زمان مشخص شده پرواز است که توسط شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی، به صورت حضوری یا آنلاین به فروش میرود.

تا چند سال پیش بلیط هواپیما به صورت کاغذی به مسافران ارایه میشد و می بایست مسافر برای ورود به هواپیما نسخه پیرینت و یا چاپی بلیط هواپیما را به ایرلانی که بلیط هواپیما متعلق به آن بود ارایه میداد بعد از آن نسل بعدی بلیط هواپیما با پیشرفت تکنولوژی و نفوذ اینترنت در گردشگری و فروش آنلاین بلیط هواپیما از طریق آژانس ها و سایت های گردشگری ظهور کرد و بلیط هواپیما به صورت نسخه PDF یا دیجیتال برای مسافر از طریق پست الکترونیک ارسال میشد و نمایش نسخه دیجیتال آن برای ورود به پرواز کافی بود و امروزه حتی نیاز به نمایش آن نیست زیرا ایرلاین های داخلی با بررسی کد ملی و ایرلاین های خارجی با بررسی شماره پاسپورت میتوانند بررسی صحت بلیط هواپیما رو بررسی کنند اما کماکان به شما پیشنهاد میکنیم که نسخه دیجیتال بلیط هواپیما خریداری شده را به همراه خود داشته باشید.

اطلاعات درج شده در بلیط هواپیما شامل توضیحاتی در مورد تاریخ و ساعت پرواز، نوع بلیط که بلیط چارتر و یا بلیط سیستمی است، نام مسافر، مسیر پرواز، شرکت هواپیمایی (ایرلاین) وکلاس پروازی که شامل بلیط هواپیما بیزینس و اکونومی است وجود دارد.

بلیط هواپیما در سفرچی

شما در سفرچی میتوانید بلیط هواپیما را به راحتی و با بیشترین تنوع و تامین کنندگان خریداری کنید، بنابراین علاوه بر ارزانترین قیمت میتوانید انتخاب های بیشتری برای خرید بلیط هواپیما داشته باشید تا سفر به صرفه تری را داشته باشید.

برای اینکه با مزیت‌های خرید اینترنتی بلیط هواپیما از سفرچی بیشتر آشنا شوید برخی از مزیت ها را به صورت مختصر معرفی کرده ایم.

پوشش ۱۰۰ درصدی پروازهای داخلی و خارجی

در هنگام خرید بلیط هواپیما یکی از مهمترین نیازها این است که شما بتوانید بلیط خود را از بین تمامی ایرلاین های موجود مسیر مورد نظر با هم مقایسه و خرید کنید، پوشش ۱۰۰ درصدی پروازها به این دلیل اهمیت زیادی دارد که مسافر در هنگام خرید بلیط بتواند انتخاب مناسبی برای ساعت های پروازی بیشتر و ایرلانهای بیشتری داشته باشد که در نهایت باعث خرید ارزانتر و مناسب تری برای مسافر میشود. سفرچی با پوشش ۱۰۰ درصدی پروازهای داخلی و خارجی بهترین انتخاب برای خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی برای شما خواهد بود.

پشتیبانی ۲۴ ساعته

یکی از معیارهای مهم برای انتخاب هر سرویسی، خدمات پشتیبانی ارایه دهنده خدمات است تا خریدار بتواند با آسوده خاطر از خدمات خریداری شده استفاده کند. یکی از مهمترین خدمات در گردشگری خدمات به مسافران و خریداران بلیط هواپیما است برای این منظور سفرچی با تیم مجرب و حرفه ای پشتیبانی خود به صورت ۲۴ ساعته حتی در ایام تعطیل آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در خصوص بلیط هواپیما خریداری شده است.

تقویم قیمتی:

در خیلی از مواقع خرید بلیط هواپیما در یک بازه زمانی چند روزه خیلی برای مسافر اهمیت زیادی ندارد و قیمت تمام شده آن با توجه به تغییر بازه زمانی اهمیت بیشتری برای خریداران بلیط هواپیما دارد، برای همین منظور تقویم قیمتی بلیط هواپیما در روزهای مختلف به مسافرین و خریداران بلیط هواپیما نمایش داده میشود تا بتوانند بهترین گزینه را خریداری کنند همچنین کمترین قیمت‌ها در کل بازه یک ماهه با رنگ سبز مشخص شده است.

امکان استرداد آنلاین بلیط هواپیما

اگر به هر دلیلی شرایطی برای شما ایجاد شد که می بایست سفر خود لغو کنید اصلا لازم نیست نگران باشید زیرا با سفرچی امکان استرداد و لغو بلیط هواپیما را به صورت ساده و آنلاین برای شما فراهم کرده ایم.

آموزش خرید بلیط هواپیما از سفرچی
برای خريد آنلاین بليط هواپيما از طریق سفرچی می بایست مراحل زیر را انجام دهید
1- بعد از ورود به سایت و یا اپلیکیشن سفرچی، گزینه بلیط هواپیما را انتخاب کنید.
2- مبدا، مقصد و تاریخ سفرتان را در نوار مربوطه وارد کرده و سپس بر روی دکمه جستجو کلیک کنید.
3- تمامی پروازهای موجود در بازه زمانی انتخابی به ترتیب از ارزانترین قیمت بلیط هواپیما تا گرانترین قیمت به شما نمایش داده می‌شود.
4- بعد از انتخاب پرواز به صفحه ورود اطلاعات مسافر و یا پرواز را تکمیل کنید.
رزرو بلیط هواپیما همه ایرلاین های ایرانی و خارجی

بليط هواپيما همه ی ایرلاین های ایرانی و تمامی ایرلاین های خارجی که توسط آژانس‌ها و سایت‌های ایرانی دارای مجوز فروش هستند در سفرچی قابل خرید میباشد. ایرلاین های ایرانی عبارت اند از ایران ایر (هما)، ماهان، قشم ایر، کیش ایر، ایران ایرتور، فلای پرشیا، معراج، تابان، کاسپین، آسمان، وارش، زاگرس، آتا، کارون، اترک، پویا، ساها، سپهران و پارس است و ایرلاین های خارجی عبارت اند از هواپیمایی امارات، قطر ایرویز، ترکیش ایرلاین، آنادولو جت، فلای دوبی، پگاسوس، لوفت هانزا، ایر عربیا، سوئیس ایرلاین و... است که همگی در سفرچی میتوانید خریداری کنید.

انواع بلیط هواپیما
بلیط های هواپیما در ایران به دو نوع چارتر و سیستم تقسیم‌بندی می‌‍شوند.

مسافرانی که سفر هوایی زیادی دارند به خوبی می‌دانند که چه زمانی باید بلیط هواپیما چارتری و چه زمانی باید بلیط هواپیما سیستمی خریداری کنند البته که در برای این سوال که چه زمانی خرید بلیط چارتر مناسب تر است و چه زمانی خرید بلیط سیستمی باید گفت که پاسخ قطعی ندارد اما ما آگاهی از تفاوت این دو نوع بلیط هواپیما میتوانید بهترین تصمیم رو بگیرید.

بلیط هواپیمای چارتری

زمانی که یک یا چند آژانس مسافرتی تعداد یا همه ی صندلی‌های یک پرواز خاص را در یک مقصد خاص پیش خرید می‌کند، بلیط‌ها چارتر نامیده میشود و به آژانس خریدار چارتر کننده می‌گویند، بنابراین مسئولیت فروش، تعیین قیمت بلیط‌ها و کنسلی های بلیط هواپیما با چارتر کننده است.

چارترکنندها با توجه به اینکه تمام و یا قسمتی از صندلی های یک هواپیما رو پیش خرید کردند و در صورت خالی ماندن صندلی ها متضرر میشوند، در اغلب زمانها بلیط هواپیما آنها غیر قابل کنسلی و تغییر تاریخ می‌باشد بنابراین درصورتی که کاملا از تاریخ و زمان مسافرت خود مطمئن هستید بلیط هواپیما را به صورت چارتر خریداری کنید زیرا معمولا قیمت بلیط‌های چارتر، ارزان‌تر از بلیط‌های سیستمی است، نکته مهم دیگری که در خصوص بلیط های هواپیما چارتری با ید به آن توجه کنید این است که بلیط‌های چارتر فقط در مسیرهای خاص ارایه می‌شوند و مسیرهایی مانند آمریکا، کانادا و آفریقا بلیط چارتر ندارند.

بلیط هواپیمای سیستمی

بلیط‌های هواپیمایی که به صورت مستقیم و از طریق ایرلاین برنامه‌ریزی و نرخ‌گذاری می‌شوند، بلیط سیستمی نام دارد و نرخ‌های بلیط‌ هواپیما سیستمی در بیشتر مواقع بالاتر از بلیط های هواپیما چارتری است اما این بلیط‌ها مزییت‌های بیشتری نسبت به بلیط های چارتر دارند زیرا بلیط‌ های هواپیمای سیستمی محدودیت زمانی ندارند و با توجه به روزها و ساعات پروازی هر ایرلاین به ارایه میشوند و این بلیط‌ها نرخ مصوب دارند و قابل تغییر تاریخ می‌باشند، مزیت دیگر بلیط‌ های هواپیمای سیستمی تنوع آ‌ن‌هاست که انتخاب‌های زیادی را در اختیاز مسافران قرار می‎دهند که به شرح زیر می باشد.

بلیط هواپیما یکطرفه (One Way)

بلیط‌های هواپیمای یکرفه فقط در مسیر رفت و بدون برگشت صادر می‌شوند، بلیط های هواپیمای یکطرفه را میتوان هم در مسیرهای داخلی و هم در مسیرهای خارجی خریداری کنید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که خرید بلیط هواپیما یکطرفه در مسیرهای خارجی شرایط خاصی دارد و این شرایط برای مسافرانی است که دارای ویزای دانشجویی، ویزای کار، ویزای اقامت، ویزای مولتی و یا دیپلمات باشند مجاز هستند تا بلیط هواپیمای یک‌طرفه را به مقاصد خارجی خریداری کنند همچنین بلیط هواپیما یکطرفه برای مقاصد نزدیک مثل ترکیه و ارمنستان نیز قابلیت خرید را دارند.

بلیط هواپیما دوطرفه (Return)

بلیط هواپیما دوطرفه به بلیط هایی گفته میشود که به صورت رفت و برگشت صادر می‌شود، در این بلیط‌ها تاریخ رفت و برگشت مشخص است و تاریخ پرواز را می‌توان با پرداخت جریمه و در برخی از ایرلاین‌ها بدون جریمه تغییر دهند.